Logo
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Svodič bleskových proudů AC typ 1+2 a 1+2+3
Svodič bleskových proudů AC typ 1+2 a 1+2+3

Vzhledem k tomu, že je zde nebezpečí úderu blesku a ohrožení bleskovým proudem, tak je třeba volit ochranu svodiče přepětí TYP 1 (B). Lze vybírat z níže uvedených typů.

DS250VG-300

DUT250VG-300

Jedná se o nejkvalitnější ochranu s bleskovým impulsním proudem Iimp = 25 kA/pól. Je vhodná pro objekty třídy rizika I a II (např. petrochemické závody, banky, pojišťovny, nemocnice, školy, divadla, stadióny apod.), dále tam, kde je zvýšená intenzita blesků nebo kde je napájení objektu venkovním (nadzemním) vedením. Je vhodná i tam, kde může v případě úderu blesku dojít k velké škodě, k ohrožení osob a tam, kde uživatel požaduje co nejkvalitnější ochranu pro své elektronické přístroje.

DS130VG-230

Jedná se o standardní ochranu s bleskovým impulsním proudem Iimp = 12,5 kA/pól. Je vhodná pro objekty třídy rizika III a IV (bytové domy, rodinné domky, zemědělské objekty) a tam, kde je nízká intenzita blesků. Ceny těchto ochran jsou nižší než cena ochran pro Iimp = 25 kA/pól a plně vyhovují požadavkům normy pro bytovou výstavbu. Stručně lze shrnout, že pro náročné zákazníky doporučuje CITEL kvalitnější svodiče DS250VG nebo DUT 250VG, pro standardní použití plně postačují svodiče DS130VGS a DS130R.

Dále je třeba myslet na to zda jsou podružné rozvaděče v objektu vzdáleny od ochrany typu 1 více jak 10 metrů. 

  1. ANO - podružný rozvaděč je vzdálen více jak 10 metrů.
  2. NE - podružný rozvaděč je do 10 metrů.

ZPĚT na úvod.